Automatyka domowa i przemysłowa

Programowalne sterowniki cyfrowe

Realizacja; Projekt; Doradztwo

Oferta
Dla auta...
SSD 312-HP - Sterownik Świateł Dziennych DRL ze świateł drogowych

 

Cena brutto: 108 PLN

 

 

 

 

 

 

Światła dzienne DRL ze świateł drogowych

z funkcją Coming Leaving Home


Alternatywa dla świateł dziennych LED

Sterownik służy do aktywacji świateł dziennych DRL wykorzystując do tego celu istniejące już źródło światła w postaci świateł drogowych (długich). Moduł dokonuje pomiaru napięcia w instalacji pojazdu i po uruchomieniu silnika (wzroście napięcia ładowania do wartości powyżej 13,3V), włącza światła dzienne poprzez płynne ich rozjaśnianie się, aż do osiągnięcia jasności 33% wartości nominalnej (domyślnie). Poziom ten zapewnia idealną widoczność przez kierujących z naprzeciwka jednocześnie ich nie oślepiając.

Włączenie świateł pozycyjnych/mijania powoduje wyłączenie się świateł DRL. Wszystkie fabrycznie przewidziane światła działają w niezmieniony sposób. Sterownik idealnie współpracuje z oryginalnym czujnikiem zmierzchu, przełączając się po zmroku, ze świateł dziennych na światła mijania i na odwrót. Wyłączenie silnika również powoduje automatyczne wyłączenie się świateł dziennych.

Moduł wyposażony jest w dodatkową funkcję Coming Leaving Home (CLH) czyli funkcję doświetlania drogi do/z domu, bramy, garażu - po zamknięciu lub otwarciu auta.

Podanie impulsu na przewód wyzwalający lub krótkie błyśnięcie światłami drogowymi, spowoduje włączenie świateł drogowych (poprzez płynne ich rozjaśnienie) na czas 20 sekund (domyślnie), wystarczający na dojście do celu. Po zakończeniu tego czasu, światła zostają płynnie wyłączone.

 

SSD 312-L - Sterownik Świateł Dziennych DRL LED, Ring LED

 

Cena brutto: 99 PLN

 

 

 

 

 

 

Światła dzienne DRL LED, Ring LED

z funkcją Coming Leaving Home

Sterownik służy do automatycznego uruchamiania (włączania) świateł dziennych w pojeździe, wykorzystując do tego celu światła LED, Ring LED lub tradycyjne żarówki do 25W pełniących rolę świateł DRL. Moduł dokonuje pomiaru napięcia w instalacji pojazdu i po uruchomieniu silnika (wzroście napięcia ładowania do wartości powyżej 13,3V) włącza światła dzienne poprzez płynne ich rozjaśnianie się, aż do osiągnięcia pełnej jasności.

Włączenie świateł pozycyjnych/mijania powoduje całkowite wyłączenie się (domyślnie) świateł DRL lub ich wygaszenie do określonego poziomu (od 8% do 26%). Wszystkie fabrycznie przewidziane światła działają w niezmieniony sposób. Moduł idealnie współpracuje z oryginalnym czujnikiem zmierzchu, przełączając się po zmroku, ze świateł dziennych na światła mijania i na odwrót.

Wyłączenie silnika również powoduje automatyczne wyłączenie się świateł dziennych DRL.

Moduł wyposażony jest w dodatkową funkcję Coming Leaving Home (CLH) czyli funkcję doświetlania drogi do/z domu, bramy, garażu - po zamknięciu lub otwarciu auta. Podanie impulsu na przewód wyzwalający, spowoduje włączenie świateł DRL (poprzez płynne ich rozjaśnienie) na czas 20 sekund (domyślnie), wystarczający na dojście do celu. Po zakończeniu tego czasu, światła zostają płynnie wyłączone.

 

 

AWS 100-12 - Automatyczny Włącznik Świateł LED DRL lub mijania

 

Cena brutto: 69 PLN

 

 

 

 

 

 

Automatyczny włącznik świateł LED/mijania
z funkcją Coming Leaving Home

Służy do automatycznego włączania świateł lub innych urządzeń zewnętrznych po
uruchomieniu silnika. Moduł dokonuje pomiaru napięcia w instalacji samochodu i po
przekroczeniu progu ok. 13,3V uruchamia wewnętrzne przekaźniki podające +zasilania na
obydwa wyjścia modułu. Wyłączenie zapłonu lub włączenie świateł pozycyjnych (postojowych) powoduje zanik napięcia na wyjściach modułu (wyłączenie sterowanych świateł).
Posiada dwa oddzielne kanały sterujące/wykonawcze oparte na niezależnych przekaźnikach.
Dodatkowo sterownik wyposażony jest w funkcję doświetlania drogi do/z domu, garażu, bramy tzw. Coming Leaving Home.
Funkcja ta może być również używana jako podstawowa funkcjonalność sterownika.
Przeznaczony do montażu w pojazdach z instalacją 12V.

 

SDD 112-HPC - Sterownik Doświetlania Drogi z czujnikiem zmierzchu

 

Cena brutto: 89 PLN

 

 

 

 

 

 

Sterownik Doświetlania Drogi do/z domu, bramy, garażu z czujnikiem zmierzchu

Coming Leaving Home
Follow Me Home

Sterownik służy do realizacji funkcji doświetlania drogi do/z domu, bramy, garażu, tzw. Coming Leaving Home lub Follow Me Home w każdym aucie ze standardową instalacją elektryczną 12V.

Jako oświetlenie wykonawcze wykorzystać można zarówno światła mijania, przeciwmgłowe jak również pozycyjne. Obsługuje wszystkie typy żarówek halogenowych oraz ich odpowiedniki LED tj. H4, H1, H7, HB3 itp. Uruchomienie funkcji doświetlania jest możliwe z zewnętrznego impulsu wyzwalającego który może pochodzić np. z centalki centralnego zamka lub kierunkowskazu (jeśli sygnalizuje zamykanie lub otwieranie auta). Po podaniu impulsu +12V na żółty przewód wzbudzający, wybrane światła zostają włączone (poprzez płynne ich rozjaśnienie) i doświetlają nam drogę przez czas 20 sek. (wartość domyślna). Czas ten można dostosować do własnych potrzeb w przedziale 5-60 sek. Po tym czasie światła doświetlające zostają płynnie wygaszone.

Funkcja miękkiego startu i wygaszania, znacznie zwiększa żywotność samych żarówek a ponadto podnosi klasę i estetykę wizualną każdego auta.

Dzięki dodatkowo zintegrowanemu czujnikowi zmierzchu, doświetlanie drogi uruchamiane jest tylko po zmroku czyli wtedy gdy jest faktycznie potrzebne. Nie włącza się w dzień, dzięki temu nie tracimy cennej energii akumulatora.

 

 

MCZ-CLH v1 - Przystawka rozszerzająca (czujnik zmierzchu dla funkcji CLH)

 

Cena brutto: 39 PLN

 

 

 

 

 

 

Przystawka rozszerzająca:

- czujnik zmierzchu dla funkcji Coming Leaving Home (CLH)

Urządzenie służy do sterowania działaniem funkcji doświetlania drogi do/z domu (Coming
Leaving Home) tak aby działała ona jedynie po zmierzchu, w dzień natomiast była
dezaktywowana. Przystosowana jest do współpracy z zainstalowanym już w pojeździe
modułem (Proeltec Systems) z funkcją doświetlania drogi CLH:

- MOD 300-12

- SSD 312-HP

- SSD 312-L

- AWS 100-12
Dzięki zewnętrznemu czujnikowi na przewodzie, możliwy jest montaż przystawki w dogodnym miejscu np. tuż przy zainstalowanym module świateł dziennych DRL lub CLH, sam czujnik natomiast może być umieszczony przy szybie wewnątrz auta. Przystawka służy jedynie rozszerzeniu funkcjonalności i praktyczności działania modułów Coming Leaving Home i sama w sobie funkcji doświetlania drogi do/z domu, nie posiada.

Przeznaczony do montażu w pojazdach z instalacją 12V.

 

MCZ 100-12 - Automatyczny Czujnik Zmierzchu dla świateł mijania

 

Cena brutto: 159 PLN

 

 

 

 

 

 

Centralka sterująca z czujnikiem zmierzchu do automatycznego włączania/wyłączania świateł mijania.

Służy do automatycznego włączania świateł mijania, po wykryciu zmierzchu bądź wjeździe do tunelu. W skład zestawu wchodzi jednostka sterująca wyposażona w 4 niezależne przekaźniki zwierne o obciążalności styków max. 7A każdy i dwustrefowy czujnik oświetlenia zewnętrznego przeznaczony do montażu na szybie czołowej za pomocą taśmy dwustronnej. Dzięki dwustrefowemu pomiarowi natężenia oświetlenia zewnętrznego, moduł jest odporny na wszelkie zakłócenia pochodzące np. z oświetlenia ulicznego. Jednostka centralna uruchamia światła dopiero po uruchomieniu silnika (oprócz wykrytego zmierzchu). Jest to istotne zwłaszcza zimą, kiedy to akumulator w pojeździe narażony jest na częstsze rozładowanie. Istnieje możliwość sterowania funkcją doświetlania drogi do/z domu tzw. Coming Leaving Home, tak aby działała tylko po zmroku. Dodatkowe wyjście o obciążalności styków max 1A, zwierające jedynie po wykryciu zmierzchu i jednocześnie wyłączonym zapłonie. Zaleca się aby przewody sterujące wyposażyć w bezpieczniki o odpowiedniej wartości (brak w zestawie).

Przeznaczony do montażu w pojazdach z instalacją 12V.